sapiosexuals blogg



Tjej, 28 år. Bor i Oxie, Skåne län. Är offline

sapiosexual

Senaste inläggen

Tourettes och ångest
21 april 2016 kl. 20:48
Kukbihålor
9 april 2016 kl. 17:03
Att överreagera och vara allmänt överkänslig
27 mars 2016 kl. 22:57
Självbiografier
15 mars 2016 kl. 19:59
Att läsa till svensklärare
2 mars 2016 kl. 15:29
Idiot
1 mars 2016 kl. 13:40
"Som summan av kardemumman.."
18 februari 2016 kl. 23:13
Jag blir knäpp i huvudet
19 december 2015 kl. 16:52
tentor och sånt jao
11 december 2015 kl. 20:29
Snöbollskrig mother fucker
23 november 2015 kl. 12:33
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Felicia Civilstatus: Upptagen
Läggning: Bisexuell
Intresse: Plugga
Bor: Själv
Politik: Mitten
Dricker: Te
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2010-10-10

Event

sapiosexual har inte lagt till några event än.

Okej vet ni vad

Jag vet inte längre hur eller vad jag ska göra.
Detta handlar om mitt tidigare inlägg, gällande den 59:åriga mannen, som jag kommer att arbeta med i vår och sommar, som gett mig sexuella inviter och tydliggjort att han väldigt gärna hade haft sex med mig.

Idag var jag på kalas hos min faster, för att fira mina kusiners födelsedag. Jag hade fått höra att han, vi kallar honom Kocken, skulle vara där. Toppen.
Väl där, tillsammans med släktingar från min pappas sida och min fasters mans, undvek jag att se åt hans håll. Åt någons håll för den delen.
När vi skulle sätta oss ner vid matbordet, jag vet inte om det var av rena slumpen eller om han sett vart jag satt mitt glas, satte han sig mittemot mig. Väl där började vi småprata, tillsammans med resterande folk som var där. Det var inget konstigt alls och jag kunde snacka normalt med honom samt med dem andra. För övrigt försökte jag dock att undvika hans blick. Någonstans mitt i allt började vi däremot, på min sida av bordet, att snacka om fruar och "släktträd" där jag fick reda på att Kocken faktiskt är en del av familjen. Eller, ingift mer korrekt. Johan, som är min fasters man och pappa till mina kusiner, har en syster och hon är i sin tur gift med Kocken. Han är alltså inte bara någon nära vän till Johan, och min pappas sida av familjen, utan tydligen även en del av den.

Och han, Kocken, som antagligen är väl medveten om detta, fortsatte ändå att i princip flörta med mig under resten av kvällen. Jag märkte dessutom att han med jämna mellanrum, mitt bland berusade människor och högljutt prat, satt och pillade med sin mustasch samtidigt som han tittade på mig. Jag råkade även få ögonkontakt med honom under ett av dessa tillfällena och fick ett litet leende tillbaka.
För övrigt satt även hans 22:åriga son med på kalaset, 3 stolar ifrån mig.

Okej, så i alla fall: jag vet inte vad jag ska göra eller vart jag ska ta vägen.
Kocken är en del av familjen och en person som jag kommer att arbeta med en hel del framöver. Vi kommer alltså antagligen att spendera en hel del tid ensamma i köket tillsammans. Där han, redan första gången som vi träffades, gav sexuella inviter och drog sexuella paralleller.
Kocken är en 59:årig man som, och väldigt tydligt förklarat det, vill ha sex med mig.
Kocken är gift med min fasters mans syster. Kocken har även tvillingbarn på 22 år, varav en som var med på kalaset idag.

Vad händer om han skulle göra något närmande, på minsta sätt, när vi är ensamma? Vad händer om det skulle ske något sexuellt mellan oss? Vad händer med familjen om jag ens skulle nämna något om vad han sagt? Vad händer med hans fru och barn? Vad händer med min faster? Dem kommer ju undra varför jag inte sagt något tidigare. Eller så kanske de bortförklarar det hela och säger att det bara är jag som antagligen misstolkat allting? Han är ju en del av familjen sedan 30 år sedan tillbaka(om jag inte hörde fel). Vem kommer dem att tro? Och hur blir det då med mitt arbete? Och hur kommer jag att bli sedd på av resterande familjemedlemmar på min pappas sida?

Ingen, förutom Amanda och en klasskamrat, vet något om detta. Inte pappa och inte mamma. Inte ens mamma, som jag annars brukar dela allt med. För jag menar; vad skulle hon säga? Vad skulle hon göra? Och vad hade hon velat att jag skulle göra?

Jag vet ingenting längre men är helt för uppsnurrad för att kunna sova just nu.
Jävla kukhåla vad är detta ens


Logga in för att kommentera
Darwin Tjej, 31 år

Alltså whatwhatwhat, du måste berätta om detta för först dina föräldrar och så många så möjligt: fuck att han varit en del av släkten 30 år? Om Hitler hade varit en del av släkten i 30 sekunder hade man berättat: berätta om det till din släkt!

sapiosexual Tjej, 28 år

Jag är pisserädd att jag kanske.. överdriver? Är det verkligen så farligt?
Ingen annan har antagligen inte den minsta aning om hur han beter sig egentligen och jag vet inte ens hur jag hade kunnat förklara det för någon. Jag vet inte ens hur jag ska få fram orden, för jag är så extremt rädd att dem i princip bara ska vifta bort det.

Det var en sak när han bara var en "arbetskamrat", men att han faktiskt är en del av familjen är vad som verkligen förändrat allt.

Systemet Kille, 30 år

allt är scary O_O<3