sapiosexuals blogg



Tjej, 28 år. Bor i Oxie, Skåne län. Är offline

sapiosexual

Senaste inläggen

Tourettes och ångest
21 april 2016 kl. 20:48
Kukbihålor
9 april 2016 kl. 17:03
Att överreagera och vara allmänt överkänslig
27 mars 2016 kl. 22:57
Självbiografier
15 mars 2016 kl. 19:59
Att läsa till svensklärare
2 mars 2016 kl. 15:29
Idiot
1 mars 2016 kl. 13:40
"Som summan av kardemumman.."
18 februari 2016 kl. 23:13
Jag blir knäpp i huvudet
19 december 2015 kl. 16:52
tentor och sånt jao
11 december 2015 kl. 20:29
Snöbollskrig mother fucker
23 november 2015 kl. 12:33
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Felicia Civilstatus: Upptagen
Läggning: Bisexuell
Intresse: Plugga
Bor: Själv
Politik: Mitten
Dricker: Te
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2010-10-10

Event

sapiosexual har inte lagt till några event än.

Bieffekter så som koma, anorexi, hemorrojder..

Har precis skrattat så att jag nästan kissat på mig.
Ska börja på Sertralin, mot ångest, tvång och jadijadi å drog fram lappen med bieffekter. Länge sedan jag skrattade så här mycket, herregud. Ett par exempel på bieffekter, av medicin som ska vara mot ångest och depression, är anorexi, depression, ångest och oro. Vänta, det var medicin mot just det..?
Det fanns även bieffekter så som "onormala tankar", hemorrojder, rapningar, behov av att kissa på natten, cancer, koma och förlängd erektion(hur kan det vara dåligt?).

Jag tappade det helt när det stod hemorrojder och koma. Låg i soffan och kunde inte andas av skratt. Verkligen? Koma?


Logga in för att kommentera
Klittkatt 28 år

Har gått på sertralin i över 2 år, enda medicinen som faktiskt hjälpt mig! funkar knappt utan den och har själv inte stött på så mycket biverkningar av den.

sapiosexual Tjej, 28 år

Gud vad bra att du inte fått några bieffekter och att den funkar bra för dig! Hoppas på detsamma för mig då <;

Sebster Kille, 29 år

Jag gick på sertralin, fick inget förutom förlängd erektion. Saknar det.

sapiosexual Tjej, 28 år

Bra bieffekt!

HinduHenke 30 år

Bieffekter behöver ju dock inte betyda negativa saker. Det betyder bara saker som den gör som den inte är gjord för att göra?

sapiosexual Tjej, 28 år

Jo, det vet jag ju.
Men just att det står att man kan få ångest, depression osv. av en medicin som ska vara förebyggande, är rätt underligt