Little_blondies blogg



Tjej, 32 år. Bor i Katrineholm, Södermanlands län. Är offline

Little_blondie

Senaste inläggen

How wunderful!
4 februari 2013 kl. 22:24
Ibland..
4 februari 2013 kl. 15:22
trött dansk
3 februari 2013 kl. 11:12
Ny hårfärg
29 januari 2013 kl. 19:14
magnetröntgen
22 januari 2013 kl. 15:31
Visst jag är väl en fin flicka!
16 januari 2013 kl. 17:37
trött av allt
14 januari 2013 kl. 17:11
fudge you!!
14 januari 2013 kl. 14:44
besa mi culo!
13 januari 2013 kl. 13:29
orkar inte med fyllon
10 januari 2013 kl. 11:49
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: danskjävel Civilstatus: Singel
Läggning: Straight
Intresse: Hemligt
Bor: Med mamma
Politik: Politik?
Dricker: Allt flytande
Musikstil: Allt
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2011-12-25

trött dansk

Fan va jag är trött av att gå runt och vara sjuk hela jävla tiden och typ inte kunna göra något för att det finns risk för att jag kan få ett jävla epilepsi anfall och göra en massa jävla skada på mig själv, alla andra och på redskap osv..
Längtar tills mina läkare kommer på vad det är som ger mig anfall, fast det kan ju vara att jag är en av dom där dom inte vet vad det är som ger mig alla jävla anfall och jag bara får ta min jävla narkotika-klassad mediciner och gå runt och ha det psykisk dåligt-.-

Jag saknar att jobba, vet inte om jag har kvar mitt jobb och vet faktisk inte om jag kan jobba kvar eftersom jag knappt kommer ihåg något just :( Om jag ska börja jobba där igen får jag försöka ta en kurs i matlagning och special-koster och storköks matlagning..

Idag ska jag typ inte göra något annat än att spela poker och kanske försöka läsa klart min bok.. Funderar även på om jag ska gå ut och baka lite muffins, bara för att ha något att koncentrera mig på under någon timme eller två, fast jag vet inte hur bra det kommer att gå med tanke på att jag har fått en spricka i mitt vänstra pekfinger! Och även förstört lite blodkärl och muskler i fingret så nu har har jag jävligt ont..

Fan va jag saknar mina syskon, syskonbarn och även min pappa den gamla idioten.. Längtar tills jag ska träffa dom igen fast jag vet inte när det blir det kommer bli, det kommer an på om vi kan få tågbiljetter och om dom har tid till att träffas när jag och min mamma är nere i Danmark..
Saknar Köpenhamn och har lust till att bara gå runt där och kolla på secondhand affärer och kolla inne på christiania.. Ska se om min pappa har lust/ tid till att kanske kolla i lite secondhand affärer med mig :3

Men nu vill jag börjar baka lite underbara goda, danska muffins!


Logga in för att kommentera