solidworms blogg



Kille, 29 år. Bor i Jönköping, Jönköpings län. Är offline och var senast aktiv: 18 april kl. 22:17

solidworm

Senaste inläggen

Random night thougts :)
3 april 2024 kl. 23:47
Dejt?
5 juni 2017 kl. 16:15
Snapchat paj
5 mars 2017 kl. 16:50
Bil-köp
25 februari 2017 kl. 14:48
vad som händer atm
19 februari 2017 kl. 18:30
Facebook why?
28 december 2016 kl. 23:01
Hoooockey<3
10 oktober 2015 kl. 22:31
hockey
5 september 2015 kl. 20:45
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Andreas karlsson Civilstatus: Singel
Läggning: Straight
Intresse: Musik
Bor: Kartong
Politik: Politik?
Dricker: Öl
Musikstil: Metal
Klädstil: Hårdrock
Medlem sedan: 2014-04-20

Event

solidworm har inte lagt till några event än.

vad som händer atm

försöker konservera en ros i klarlack, något som jag såg på nätet en hade gjort (vet inte om det var klarlack dock) . så jag tänkte de var en kul ide, och eftersom jag är kreativ och gillar och skapa/pyssla/bygga grejer så ville jag ju såklart göra en egen variant, fast bättre!

fast det verkar dock svårare än förväntat! (att konservera rosen alltså) för det första så verkar inte lacken torka så som den gjorde på bilen. För det andra så blir ''huvudet'' på rosen så tungt av lacken att det ser ut som den är halvt vissen. blir nog att fixa med antingen grön växt ståltråd. eller så försöker jag penetrera rosen nedifrån och upp med vanlig ståltråd och på det sätter få den att ''stå upp''.

Tredje ''problemet'' beroende på hur man ser det är att rosen ändrat färg från röd till lila-rosa, inte fult men men,,,,, xD


Logga in för att kommentera