i vilken studio har ni gjort era tatueringar eller piercingar?
Piercat mig hemma.
East street i Skanstull. 5 av 5 lätt! Skit trevliga är dem där :)
Gjorde min tatuering på Lord Emmoth Tattoo i Lycksele! fett bra gaddare där
Tatueringarna är gjorda huvudsakligen gjorda av Kåre på Old Fenix i Tomelilla och Eddie på Eyescream Tattoo i Ystad, sedan så har jag gjort lite hos lärlingar här och där.
Enda piercingen som är gjord i studio är min läppskalp och den gjorde Poul på Anatomorph i Malmö.
Fetto Tattoo i Borlänge. Tatueraren heter Bond.
4/5 Trevlig, duktig, lyssnar på kunden. Det enda negativa var att det var svårt att kommunicera då han inte kunde svenska och inte var jättebra på engelska. Men med tanke på att et var min första tatuering så var jag väl inte heller den lättaste att diskutera med :P
Gjort alla på House of Pain i Södertälje, killarna (männen) som jobbar där är otroligt duktiga på det dom gör och är trevliga mot sina kunder och försöker jobba med deras önskemål så gott det går men går gärna in med sina egna åsikter också.
Gjort 2 piercingar på Viking i Uddevalla , ena fick jag ta ur för den blev så fail . Min tredje gjorde jag utav samma piercare fast på Pushing the pins också i ua , gjorde då näsvingen och den är så totalt sne så det finns inte .
Funderar dock på att ta ur den för den gör fortfarande så satans ont och tog den för snart ett år sen.
Så tja , rekommenderar inte Lena på Pushing.
Samtliga piercingar är gjorda hos The Darkwell i Uppsala.
5 av 5 toasters där. Sjukt trevliga och kunniga killar.
Min tatuering är gjord på Temple of art i Falun
Old Sailor i Växjö.
Gaddade mig i Hallunda, Tattoo Too.
Killen är schysst, duktig, men skamligt dyr.
Även en av de få som vill tatuera folk under 18 som även är duktig på att göra det.
5/5.
Gjorde min på Blue Lotus Tattoo i Eskilstuna.
Blev precis som jag tänkt mig.
Tatuerade mig hos Mikael på Karma Tattoo i Strömstad.
Han är trevlig och bra.
Piercade mig hos Kyle på Barbarella i Göteborg, rekommenderar det stort!
As trevligt ställe och grym personal, 5/5 toaster ~
Min pappas lilla studio, som han nog inte har kvar längre. Han är duktig.
Resterande tatueringar är gjorda av mig hemma, samma med piercingar, några av mitt ex, som är duktigare än mig.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet