döda eller leva?
Jag känner mig snäll nu (: släppte precis ut en fjäril som fastnat ine, brukar låta katten äta upp den men inte nu.
min väldigt intressanta fråga är: vad gör ni med "kryp" eller spindlar, fjärilar när dom fastnar ine? ;D
jag tycker synd om dom så jag släpper ut dom
Dödar, orka gå till fönstret och släppa ut dom.
DÖDAR!! jag vågar inte röra dom så jag kan inte släppa ut dom. Så jag kastar saker på dom tills dom dör
Min hund brukar äta upp dem.
Och om hunden inte gör de ropar jag på någon som kan döda krypet.
Hatar alla sorters kryp, till och med fjärilar ._.
Beror på.
Ibland känner jag för att ta ett liv.
Och ibland känner jag för att rädda ett liv.
Släpper ut dom, om dom vägrar att flyga ut så dödar jag dom (undantag för fjärilar).
beror på vad dt är för kryp och om dt stör mig elr inte
Olika, oftast bryr jag mej inte om dom men såna där malar eller nattfjärilar och sånt som sätter sej på datorskärmen och är ivägen dödar jag oftast.
Har 5 katter som fixar det.
Men om dem är för lata (jaevla tjockiskatter...)
sååå låter jag den va kvar eller öppnar fönstret, fast bland kan jag vara duktig nog att slänga ut den. (:
Mina 2 katter äter alla djur.
Råttor som tagit sig in, fåglar som flygit in i rutan, Jobbiga flugor, fjärila, maskar... Ja, allt.
Släpper ut dem om de stör mig, skiter i det annars. Spindlar får alltid vara kvar, de är söta.
ja har typ ett getingbo över vår balkong (bor på 3:e våningen i en lägenhet) och de kommer in hela jävla tiden, dödar nästan aldrig, släpper ut :)
Citat från SHITBUSiNESS
Citat från natsukashi
Släpper ut dem om de stör mig, skiter i det annars. Spindlar får alltid vara kvar, de är söta.
USCH för spindlar! fyfan va äckliga dom är DD:
Har minst 4 spindelnät i rummet. Vet inte hur många spindlar som bor i mitt rum. Ett hem med spindlar är ett lyckligt hem. :D
Har någon sorts änka i mitt rum, såg ut som en svart änka fast den hade rött på säcken där bak. Eller hade, hon kanske flyttat. :(
jag toffla'rom :@
Min lillasyster fångar flugor med händerna och släpper de lösa
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet