de här om själsfrände
Har fan hittat min ;DSDDDDDDDDD
Min själsfrände är min bästa vän.
Hon och jag har mycket gemensamt, och vi kan ha tysta minutrar utan att det känns olustigt på något sätt.
Vi kan få varandra att skratta, vi kan få varandra att känna sig omtyckta trots sorg.
Vi ställer båda upp för varandra i vått och torrt.
Det ryktas till och med om att vi är tillsammans.
Så tajta är vi ! ;-D
Jag tror att jag har hittat min själsfrände, även om jag ibland är rädd för att erkänna det.
Nicole heter hon och är den finaste människan jag vet.
^
Let me guess... Anorexic moron who hates fat people?
vill inte verka cliché eller något, men skulle faktiskt kunna säga att jag hittat min
Citat från AlexBurnsRed
vill inte verka cliché eller något, men skulle faktiskt kunna säga att jag hittat min
alex.<333333333333333
När man är i ett förhållande där båda gör varandra lyckliga och aldrig sårar varandra, så har man sin "själsfrände". Jag tror inte att det bara finns en enda person som man verkligen passar ihop med.
och det är penispump, hon är så jävla öm och är så lik mig på alla plan. förutom att jag inte är uttöjd då
Själsfrände, har faktiskt funderat på det ett tag. Vad jag då har fått ut av det är att det är bullshit. Jag kan hålla med om att det finns människor som är otroligt lika och verkligen trivs ihop men detta har ju uppenbarligen kommit av värderingar man fått under sin uppväxt. Om två människor har samma värderingar leder det till att man trivs och bla bla bla. Kan tycka att det är intressant med en vän som är lik en själv men skulle aldrig kunna leva med en kille som hade exakt samma värderingar som jag. Fan vilka tråkiga diskussioner det måste bli.
- Jag tycker verkligen inte att den lagen är rätt.
- Nej det tycker inte jag heller.
Jag vill mer ha det såhär:
- Jag tycker den lagen är korkad.
- Varför då? Den är väl ganska bra ändå?
Jag letar endast efter en person som man kan diskutera med men inte att det leder til bråk och sån där skit. Sen är ju själva nyckeln att man verkligen trivs med varann.
Jag har hittat min, tydligen. Ingen av oss tänkte på det från början men vi kom fram till det tillsammans, höh. Trots att vi inte umgås längre eftersom vi bor i olika länder stör våra känslor varandra :D dvs kan inte den ena sova kan inte den andra sova, är den ena ledsen är den andra ledsen blah blah. Ganska awesome. Och irriterande X) Typ första gången vi träffades kändes det även som att jag redan kände henne. Det ska ju vara tecken på att man är nå slags själsfrände också tydligen. :D
total bull
Folk förändras, varför skulle då deras själsfränder förbli detsamma?
Min data <333333 Den heter abdöl och är as het.
Min bästa vän är min själsfrände <3
jag tror helt klart att det finns någon därute som är perfekt för mig, som passar ihop med mig som en pusselbit. och om jag ska vara ärlig har jag nog hittat den personen.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet