bästa vännen vs partnen?
Citat från Kung_tjockis
Kompisen helt klart.
--------------------------------------------------------------------------
man ska väl fan inte köra en hoes before bros, fett tacky
nej tack vettja att fitta och kuk kommer och går men bra vänner är kvar för alltid
har ingen så bra kompis så pojkvännen utan tvekan
har man tur så är ens partner både pojk-/flickvän och bästa kompis på samma gång.
Kompisen, självklart.
If you wanna be my lover, you got to get with my friends. Love won't last forever, friendship never ends. - Spice Girls
Av egna erfarenheter så håller inte vänskap över huvudtaget, och av egna erfarenheter så vill jag över huvudtaget inte ha några större vänskapliga kretsar då jag ändå inte vill vara med dem när jag slipper.
Min pojkvän är min bästa vän. Klart jag väljer honom.
Vännen. Då pojken var den bästa vännen innan vi drogs ihop och komplikationer vi inte var skyldiga till började uppstå.
En vän kräver inte lika mycket och intensiv närhet, menar inte att det är illa att göra det men när problem att ses börjar uppstå och ökar drastiskt så är det oftast bara en tidsfråga.
om ens vän/partner sätter dig i den situationen så är det ingen bra vän/partner.
Citat från SmokeyBear
If you wanna be my lover, you got to get with my friends. Love won't last forever, friendship never ends. - Spice Girls
jag sjöng den i huvudet när jag läste.
on topic: min pojkvän ÄR min bästa vän.
Min flickvän är min bästa vän.. Ganska lätt val :3
Vilket jävla douche som flickvän/pojkvän att förbjuda se sin Bästis lr wot? då äre ju bara att dumpa IDJUUOUUTEN! BIATCH.
Citat från SmokeyBear
If you wanna be my lover, you got to get with my friends. Love won't last forever, friendship never ends. - Spice Girls
Dagens word. Mina vänner finns där för mig, osjälviskt.
Bästa vännen.
Citerar mig själv ur texten till låten jag skrev till henne.
"Lovers may come, lovers may go, 'cause lovers won't always remain.
But baby you know I will never let you down, 'cause my love will always be the same".
Beror ju på vad som gör att man måste välja!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet