Visa er piercing med en bild
Gjord i studio.
Har 4 hål i öronen också, två av dom är töjda till 10 mm och mer ska det bli (Både större i storlek och mer hål i öronen)
Labret, Studio
Har dock tagit ut den nu :( Dumma mej...funderar på att pierca om
Är fjortismainstream och har en i naveln, tagen på Aeon i luleå, kostade 450. Det nedre hålet har varit lite infekterat fast jag är hypernogrann med att tvätta. Det blå kring ett utav hålen var bara en markering när han tog hålen, fotot togs samma dag som jag piercade mig. Kände frövrigt ingen smärta alls, kändes ungefär som att ta hål i örat. Funderar på att göra en smiley snart, men bir nog isåfall att göra själv. Någon som vet om det finns mycket nerver där och om det blöder mycket?
Plus näsvingen, naveln och lite andra ställen, fast det går inte att få med på EN bild.
Vet att jag har jämna tänder i underkäken <3
Räknas hål i öronen?
Jaa, nu ser det inte så vackert ut iaf.
Har även en Industrial en tragus och fem lobe (+ En liten ring vid industrialen men vet inte vad den hete :S)
har ingen bild på dom
Alla tagna i en studio.
EDIT; har tagit 2 lobe till. hos en kompis syrra
Alla i underläppen har jag gjort själv ^^
Medusa gjorde jag i studio.
Ser även min 14mm töjning litesådär smått.
Gjort hålet själv med säkerhetsnål från början, fyfy.
Får lägga till den här, för nu har jag inte bara naveln som jag postade tidigare utan en smiley:) Gjorde den idag, och är nöjd! Men Kanske tar ut den... vi får väl se;) Gjorde den själv på en skoltoa, hhaa.
Kanske inte bästa bilden, men det var tyvärr den enda jag hittade just nu!
Tagen i studio, februari 09.
(den vertikala staven är läkstav..)
haft en i naveln med.. nu har jag bara tungan kvar (och töjning iofs)
Alla är tagna på studio.
(bilden är från 08 och ursäkta för den, men haha!)
Läppen: studio
ögonbrynet: studio
ögonbrynet, angelbites och septum gjorda av: candyfromhell
snakebites gjorda av: coica
Har bara earl/bridge och cheeks/pixies kvar.
Vad man nu vill kalla dom.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet