Varför blev DU medlem på Emocore.se?
ha ha! där fick du henne allt på plogen :D
bdb dog ut :(
för att säga hej till alve
För att en polare frågade ifall jag var medlem här när jag "började bli emo" 2009. Så skapade ett konto här och lät det sedan vara inaktivt till 2016 då jag behövde ett ställe att ventilera.
För att jag ville vara en del av den intellektuella eliten
det va ett jävla bra tag sen jag blev medlem, men då va det för att få fler vänner. Well that failed af :)
I februari har jag varit medlem i 10 år <.<
Heck, har fortfarande inte blivit frisk än tydligen.
Fittfiska ^.^
En tjej i min gymnasieklass hade på någon väg hittat till EC och ville ha vänner här och drog med mig. Till saken hör att det här var i en tid när Facebook fortfarande var ett obskyrt bild- och textforum där folk typ dejtade. Den här typen av forum/sidor var lite vanligare då.
för att stalka 1 cute boi för sex år sedan
Jadu
För att jag var edgy af och ville vara cool.
Året var 2008 och jag var nyblivet emo. Så jag sökte någon sorts gemenskap, nördade på ganska bra och skämde ut mig själv. Tänk att få vara 14 igen.
ung o dum
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet