Vänskap före kärlek eller kärlek före vänskap?
jag har en fråga : ska vänskap gå före sin pojkvän/flickvän eller ska all tid vara till sin pojkvän/flickvän som man inte har träffat?
Eller så lär man sig att prioritera.
Den du.
Vänta va, hur kan man ha en flickvän/pojkvän som man inte har träffat än?
Citat från mortalsaints
Vänta va, hur kan man ha en flickvän/pojkvän som man inte har träffat än?
+1
alltså min kompis har börjat snackat med en kille från england o de har inte träffats bara snackat på skype o skrivit på kik , o de har bestämt fan framtiden med varandra och han går före allt
LOL ^
Barn idag alltså.
HAHAHAHAHAHAH
älska småungar <3
lol
Bruka olla ibland.
.. For realz? -_-
Man har ju hört om långdistans men detta är ju bara löjligt.
Citat från kakmonst33r
alltså min kompis har börjat snackat med en kille från england o de har inte träffats bara snackat på skype o skrivit på kik , o de har bestämt fan framtiden med varandra och han går före allt
Då kanske det snarare är dags för dig att fundera över om hon är så värd vän att hålla kvar vid.
Det är inte ens något seriöst, hon känner inte ens människan. Hon ska välja sina vänner först vid det fallet.
Tror det är smart att lägga ner mycket tid med sin älskling,det är ju den närmsta vännen.. Men även ta sig tid för sina andra vänner regelbundet, vet av erfarenhet hur det kan gå.. Man är typ, bästis.. Så skaffar polaren tjej som han är med jämt, tar sig nästan aldrig tid med sina kompisar som han umgicks med ofta innan.. ( Är detta något typsikt svenska killar? ) ..Numera har vi ingen kontakt längre fast vi var så tajta, han är sambo & har ungar med.. Men viljan att ha vänskapen måste ju komma från båda, som hör av sig..
Det finns ett ordspråk som säger : " Gå ofta stigen till din vän, annars växer stigen igen! "
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet