Miley Cyrus VMA
Tycker det är extremt töntigt att göra en tråd om hennes uppträndande på VMA's.
Låt henne göra som hon vill? Sluta vara så fördomsfull.
Och angående om hennes bakdel, det är ju för tajta shorts såklart.
Jag är inget fan utav Miley, men ärligt talat, låt människor göra som dom vill.
Så länge du inte är tvungen att bära kläderna hon har på sig eller göra det hon gör så varför i helvete ska man bry sig då?
Hon är som vilken annan artist för mig nu mera och så får hon vara då jag inte känner henne personligen.
Citat från Controversy
Tycker det är extremt töntigt att göra en tråd om hennes uppträndande på VMA's.
Låt henne göra som hon vill? Sluta vara så fördomsfull.
Och angående om hennes bakdel, det är ju för tajta shorts såklart.
Jag är inget fan utav Miley, men ärligt talat, låt människor göra som dom vill.
Hahaha, anledningen till varför jag startade tråden är för att trigga igång tanken kring att kvinnor i sexualiserade positioner uppfattas olika, beroende på om män är närvarande eller inte. Jag tycker det är helt fantastiskt att hon gör som hon gör, vilket jag faktiskt SKRIVER. Älskar när människor gör som de vill. Nu hänger du inte med kompis!
störde mig på hennes tunga bara och hela den där cultural appropriation hon gör. men jag diggar henne. jag gillar att hon gör det hon vill och hon verkade ha skitkul på scenen.
förstår faktiskt inte varför alla är så himla chockade över hennes uppträdande. jag menar, det är vmas. sånt ska ju hända på mtv-galor.
HAHA JA DET FICK EN TRÅD
Personligen kan jag inte sluta garva eftersom hon försöker för hårt med att vara sexig men misslyckas brutalt
Citat från postlapsaria
störde mig på hennes tunga bara och hela den där cultural appropriation hon gör. men jag diggar henne. jag gillar att hon gör det hon vill och hon verkade ha skitkul på scenen.
förstår faktiskt inte varför alla är så himla chockade över hennes uppträdande. jag menar, det är vmas. sånt ska ju hända på mtv-galor.
PREEEEECIS
Klart hon får göra vad hon vill, men jag tyckte framträdandet var tacky och pinsamt. Om hon nu är en sån fantastisk artist är det så jävla onödigt att lägga fokus på att vara så sexuell som möjligt. Handlar inte om att hon inte FÅR, men att det inte BEHÖVS, för det är ju uppenbarligen det enda folk lägger märke till i så fall. Att grinda sitt skrev mot ett stort skumgummifinger och sedan mot en gift småbarnsfar blir rätt nasty vare sig det är en f.d. Disney star som gör det eller inte.
Tycker inte det är lämpligt med tanke på hennes fanskara. Hoppas min lillasyster inte tar efter...
Citat från CookieVirus
Tycker inte det är lämpligt med tanke på hennes fanskara. Hoppas min lillasyster inte tar efter...
Miley ansvarar inte för att hennes fanskala mestadels består av småtjejer
Det är föräldrarnas ansvar att hålla sina barn borta från det som dom inte borde kolla på
Tycker jag har läst det som står i förstaposten redan på minst 20 andra sidor meen
Låt människor göra vad de vill så länge det inte går ut över någon annan.
Och om hon nu gör detta för att få uppmärksamhet så måste jag säga att hon lyckas jävligt bra
obvs.
Äckligt.
Blir äcklad av att kolla på henne.
Citat från Professorn
Exempel på att överanalysera. Det är typisk MTV-attityd: "Kolla på mig, jag är en vandrande könsdel!", inte mer eller mindre. Lika vidrigt oavsett vad.
sluta vara så lutheransk lol
Hon gör som hon vill.
Enligt mig så ser hon bara horig ut och beter sig som en.
men alltså, det var ju flera år sen miley var med i hannah montanna. det är dessutom inte upp till henne att vara en förebild för barn, det är upp till föräldrarna isf. hon är 20 nu och det är väl normalt att hon vill visa att hon har växt upp. obviously så vill hon inte kopplas med hennes gamla disney-image längre.
ang. robin thicke.. han är ju bara vidrig. en man som gör en låt om att tjejer som säger nej menar egentligen ja, förtjänar verkligen inte den uppmärksamheten han får. och enligt mig så är det han som ska tänka på att inte låta en 20-årig tjej gnida sig mot honom. det är trots allt han som är gift och har barn, inte miley.
Tycker det är ganska naivt av henne om hon trodde hon skulle kunna göra såhär utan att det skulle bli ramaskri, mycket press, och att hon skulle bli internets nya mobboffer.
Men jag tror faktiskt att det var exakt vad hon ville. Alla vet väl redan att all (okej nästan) press är bra press. Antalet googlingar på hennes namn kommer förmodligen mångdubblas. Folk i den civiliserade världen (läs utanför USA) får höra talas om henne, och hennes kändisstatus kommer växa med alla haters. Hon tjänar ju pengar på allt hon gör, vare sig det är för att folk som älskar henne, eller hatar henne, som kollar på det.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet