Machinae Supremacy
^
Wall of text *sigh*
Wristcutter: Ja MaSu är fucking underbara.
Jag är total fanboy och stolt över det!
De är originella och annorlunda. In my own opinion, och de har en så skön stämning i deras låtar.
Btw, var kul att ses i Skellefteå!
Jo men verkligen, blev ju jävligt random och kortvarigt men ändå trevligt^^ Diggade din zombietat som satan! Lägg till en MaSutat så är det koplett;p
En masu tat är på g!
Ska även kirra en praisetat gör min och Donka's vänskap^^
Funderar på MaSu's streckkod's tatuering. Fucken awesome!
Yeah, jag har allvarligt övervägt MaSus streckkod också men har skissat upp en steampunkdesign med diverse kugghjul, leder och mätare till min underarm som jag ska köra på dock. Kanske blir MaSu senare dock^^
Kirra många tats!
Ganska underlig video egentligen med kombinationen av en inspelning från en livekonsert och animationerna, föredrar helt klart Videorna till Through the looking glass och Edge and pearl.
I agree.
Låten i övrigt är grymt bra dock.
Fuck yeah, men hela senaste plattan var rätt jävla bra.
A view from the end of the world och The Beat of our Decay ja.
Oki Kumas Adventure i högtalarna, prr.
Fan vad Oki Kuma är skön alltså. Jag satt ute vid älven i solen och lyssnade på MaSu i typ 2 timmar, rätt jävla bra eftermiddag.
Några kalla öl på det så ja!
häromdagen beställde jag "A view from the end of the world" + A view from the end of the world t-shirt och redeemer retail edition.
Har ju redan underground edition så det var lika bra att kirra den andra as well!
Machinae Supremacy är nog mitt absoluta favoritband, dessutom är deras låtar sköna som fan att spela!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet