Killar som har kajal..
Jag tror att de menar honom då faktiskt!
det är hett om man vet how to use it om man säger så
Jag brukar faktiskt inte använda smink eller som Within sa: ''whatever-svart-runt-ögonen''
Mest för att jag inte är bra på att få till det rätt (såvida jag inte vill se ut som om en 4-åring har sminkat mig)
Och dessutom orkar jag inte slösa tid på sånt varje dag.
Samma sak med mitt hår, jag är inte så braa på att få det att stå upp därbak. Visst ahr det blivit fint oh så, men hjadbs. jag brukar skylla på att produkterna jag använder inte är så bra xD Men allvarligt, dom är inte bra, så... -_- har annars bara haft långt hår förut.
Men åter till kajal på killarna: som dom flesta här har sagt; fint på vissa, ''Ska du verkligen se ut sådär?'' på andra.
det e bara gulligt :D<3
nej killar med smink är inte äckligt :p
Kajal/eyeliner används ju av nästan alla som passar i det : )
folk som tkr det är bögigt vet inte vilka det var som började använda smink ;D
jopp det va vi killar, hoho ; )
Citat från blamemymom
nej killar med smink är inte äckligt :p
Kajal/eyeliner används ju av nästan alla som passar i det : )
folk som tkr det är bögigt vet inte vilka det var som började använda smink ;D
håller med dig :)
höhö aj knows ;D
och maskulint tkr jag är när man är säker på sin manlighet så man kan gå i smink utan att bry vad andra tkr (A)
är inte det manligt? :O
PAPPA? eru totaly lost eller? haha ofta en 40-50 årig man sminkar sig med kajal...
kajal är för hardcorers, snyggt om det används på rätt sätt. Det finns en hårfin skillnad mellan snyggt och fjolligt/kvinnligt.
och när man blir gammal så ska man inte ha sån stil, för DÅ är något fel.
Jag skulle hellre vilja att min kille hade kajal och inte min pappa.
okej kanske om farsan va värsta ozzy osburne...men det är han inte :/ d iförsig rätt tråkigt haha
Det e liksom värst när ungdomar tycker att det är fel, tycker jag.
Citat från Blah
Men om vi ska hålla på så här så kan du ju svara på en enkel fråga.
Varför gör dom inte smink reklamer med killar i?
förr var män aldrig med i skönhets-reklamer, men numera finns det både facelotion och annat med killar i. Så snart kanske man får se kajal för killar på tv :) who knows...världen är fortfarande full av trångsynta konservativa träskallar.
ja tycker det e snyggt me killar som använder kajal, de e nice :P
men vissa passar inte me det, men det e inte bögigt.
alla killar passar inte i kajal. inte alla tjejer heller för den delen
Det är inget fel med om killar vill ha kajal, tycker det är hot ;) men sant, vissa passar inte i sånt tjej som kille.
Men en del människor ha så ljust runt ögonen av naturen och då kan de vara fint att använda kajal eller maskar bara för att markera.
Haha om min pappa skulle måla sig runt ögonen skulle ja bli väldigt förvånad men det skulle vara ganska coolt.
Tror inte pappas tjej skulle hålla med dock xD
Killar som har kajal är bögar, så är det bara :D
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet