Ignorans/blockering
Ja, och jag kan inte säga att jag brydde mig så värst mycket.
Vill personen i fråga inte ha kontakt med mig så behöver den väl inte de.
tycker inte man behöver förklara sig om personen i fråga är sjukt irriterande. är det personen man är tillsammans med tycker jag dock att man är skyldig den ett svar, men man får skylla sig själv om man tjatar för mycket om ett svar, ibland är det bäst att bara låta det vara ett tag.
Hahaha, ja det har hänt en gång att en vän blockerade mig utan att säga något efter en diskussion vi haft. Sedan försökte han spela vidare på att han "inte orkade chatta med så många just då". Efter några månader insåg jag bara att han blockerat mig och sket i det. Jag är en person som gärna löser saker om det går, pratar ut. Jag skulle aldrig göra något så fegt själv. Men jag antar att han tyckte att det var en lättare utväg. Men jag förstår vad du menar, det är jobbigt i början då man vet med sig att man inte gjort något fel.
Note till OP:
Ignorans betyder inte att man ignorerar någon.
OnT:
Nej, det har jag inte - ser alltid till att reda ut saker och tingen innan.
Jag är för bra för att det ska hända mig
nej
Har varit med om exakt samma sak.
Ja, man vil bara ha ett svar. Vilket jag aldrig fick.
Det är väl inte så konstigt? Har jag gjort slut med någon så är jag inte alltid sugen på att hålla kontakten med henne. Jag har ingen kontakt med mina ex-flickvänner idag på grund av att det är lättare att gå vidare ur ett förhållande om man inte blir påmind hela tiden om att de finns där.
Ja, typ
Nej.
Aldrig blivit utsatt.
Men det verkar vara lite lågstadienivå på det hela <3
Ja
Nah, en dam som jag gillar pratar inte med mig längre, anledningar existerar säkert. Inget att haka upp sig på direkt.
Inte hänt mig, för att alla älskar mig.
Har åkt ut för det.
Dock jag har gjort det själv : /
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet