FACEBOOK .
Adda vet jag:http://www.facebook.com/?sk=welcome
https://www.facebook.com/melwinsson
Instagram är roligare men okej
Alla som spelar cafeland kan lägga till mig :D
Lukas tenggren
Feels när man får notis och så är den någon random jäkel som bjuder in en till något dumt spel.
Facebook har blivit tråkigt, kollar mest på roliga bilder och videor .
Någon mer som spelar Sims? Behöver fler neighbors!
Nån vänlig själ som vet hur man får in en FB button på sin press här på EC ?
Har lyckats få in instagramknapp men FB knapp är svårare att hitta då inte EC tar emot alla html koder.
Har sett andra personer ha dessa FB knappar som för en vidare till deras profiler. Så tacksam för hjälp :)
Vet inte hur du testat förut, men spara bara en facebookikon från google eller dylikt, (ladda upp via www.pomf.se för att få en kort bildwebbadress) och gör en länk till din fb profil med ikonen. (:
Citat från Weeaboo
Vet inte hur du testat förut, men spara bara en facebookikon från google eller dylikt, (ladda upp via www.pomf.se för att få en kort bildwebbadress) och gör en länk till din fb profil med ikonen. (:
Om jag ändå vore så kunnig i det :(
Jag vet hur man laddar upp och sådant men inte hur jag skall få in min länk rätt till ikonen
Fb duger väl... hehe ^^
https://www.facebook.com/jesper.l.svensson.3
När vi ändå pratar om facebook kan ni väl vara snälla och gå in och rösta på min flickväns lillasyster i denna tävlingen. Det tar bara några sekunder och detta är jätteviktigt för henne!
http://allumsmodelljakt.se/bidrag/emily-kola/
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet