Bloodborne
np np!
Skulle köpa det igår.. var slut :(
AWWYIISS tog honom nu äntligen! bajssss
Citat från Timon:
Citat från kukdeg:
AWWYIISS tog honom nu äntligen! bajssss
grattis, hittade du itemet som är där på ett tak?
aa :)
vad tycker ni om den här låten som är gjord till spelet? :)
Shite vad svårighetsgraden är mysko. Jag har levlat SÅ IN I för att slippa spela om så mycket och spelet anpassar sig i alla nybesökta områden. Fortfarande helt absurt svårt, t.ex lvl 80 i Mergos slott och får arslet serverat till mig själv trots närmast OP-prylar och löjligt höga stats. Så trampar man in på tuben och ser någon (15-20 levels lägre) göra en walkthrough och fienderna de möter beter sig som kattungar :')
Man tycker ändå att arbetet som går in i att levla ska löna sig på något sätt.
I övrigt kan jag bara älska spelet.
Jag tror det klassar sig bland de ytterst få spel jag betraktar som konstverk i sig själva.
så vackert
det här spelet verkar lockande. Har inte sett något öht om det, inte ens gameplay. Men är det nya darksouls 3 typ eller? aldrig kört varken 1a eller 2an. Vad kostar det?
det kostar väl runt 600 kr just nu, kom ut för någon vecka sen och är endast till PS4
Känslan när man dör långt in på ett nytt ställe, lyckas hitta tillbaka, dödar aset som plockade en och får akut humoralpatologi.
https://docs.google.com/document/d/1k7ST7Ysc9I3s6zLXr-DOzWjoAtu6afOOCaU3ucCdBDk/preview?sle=true
Om ni är intresserade av storyn och allt som har med Bloodborne att göra, här har ni något att läsa!
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet