Asiatiska kulledsdockor, BJD.
Bevakar en tjej på "dayviews" som äger några och gör photostories med dem, riktigt intressant. Dock inget jag skulle äga själv, då de är så dyra.
underbara dockor! har 2 stycken egna som jag älskar att sy kläder till och fota!
lite bilder på dem ^^
Tyckte det var jättehäftigt i början, och lite utav en annorlunda hobby. Men verkar ha slagit ut jättestort på sistone och alla gör det, så känns inte lika "exotiskt" längre.
Gillar dockorna. Många är sjukt bra gjorda.
Skulle jag haft en i mitt rum däremot skulle jag ligga och gömma mig under täcket för att det känns som den stirrar på mig though. :c
jag har en Bjd, en MSD från dollmore :3 jag har haft henne i ungefär ett år^^ och jag har planerat ungefär 5 till hahaha :3
Jag hade en bjd under -08 och -09, sålde henne nån gång under våren -09.
En Senior Delf Blanchet från Luts. <:
Skulle lätt fortsätta med hobbyn men det är alldeles för fucking dyrt och jag prioriterar mig själv före dockorna så det skulle sluta exakt likadant som det gjorde med den första dockan, dom bara sitter på hyllan och samlar damm.
Skulle döda för en U-Noa Lusis. SÅ FIN.
Jag tycker dom är as söta och fräsiga! :D
Jag har en själv! ;P Gick på typ 3000... dyrt med kostar det så smakar det! ;P
Kan omöjligt ha varit den enda som läste asiatiska knulldockor..
rätt söta... cx
^u got me
Hade visserligen haft mer förståelse för knulldockor i brist på sällskap, men dessa "Kulledockor" är bara äckliga. Vad gör ni med dom?
Bara jag som läste "asiatiska knulldockor"? :(
EDIT: Obviously not.
jag såg bilderna i första inlägget, och jag höll fan på att skita på mig...
de är bara läskiga
Citat från wingdings
Kan omöjligt ha varit den enda som läste asiatiska knulldockor..
hahah ne, jag med.
Ville ha en när jag var yngre. Numera tycker jag att de är ganska läskiga, haha.
Du måste vara inloggad för att skriva i forumet