seppis blogg



Tjej, 26 år. Bor i Upplands Väsby, Stockholms län. Är offline

seppi

Senaste inläggen

hej det är er favoritromantiker igen
9 november 2019 kl. 11:54
grabbar
8 november 2019 kl. 15:58
er favorit e tillbaka
7 november 2019 kl. 07:12
^__^
16 oktober 2019 kl. 10:57
hej töntar
15 oktober 2019 kl. 13:08
hallo?
14 oktober 2019 kl. 09:41
äntligen fått livslusten tillbaka
9 oktober 2019 kl. 05:16
man får skämta om allt okej
3 oktober 2019 kl. 04:09
visste ni att det är lag på att bli sexuellt trakasserad i japan
2 oktober 2019 kl. 14:21
review på japan
2 oktober 2019 kl. 14:15
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: ful Civilstatus: Player
Läggning: Straight
Intresse: Slåss
Bor: Inte valt
Politik: Vänster
Dricker: Glögg
Musikstil: Deathcore
Klädstil: Svenne
Medlem sedan: 2012-07-23

Event

seppi har inte lagt till några event än.

äntligen fått livslusten tillbaka

ok har klagat hela veckan på hur ensam jag har känt mig och efter gårdagens psykbryt och ångestattack förstod jag att det var pms såklart. skönt att få det överstökat! cant wait til next month

men idag fick jag tillbaka min livslust tillbaka och bestämde mig för att söka på utbildningar på min skola som jag kan tänkas söka till och jag hittade en! kommer tyvärr skaffa en degree in english translation och drömmen hade varit att få det i svenska men det går inte om jag inte pluggar på stockholms universitet och efter att ha kommit tillbaka från min sverigeresa över lovet har jag insett att jag inte kan flytta tillbaka förrän jag blir typ 30. distans kanske skulle funka men då vet jag inte hur jag kommer få visum såatteh! det blir engelska

har såklart missat the application period (för den var under mitt lov!!!!!) så jag kanske måste vänta tills våren med att söka och behöver därför jobbat under våren men det låter inte helt förfärligt det heller, behöver ändå cash. kanske kan få ett stipendium i november om jag skriver bra på topikprovet och då kan jag med störst sannolikhet hoppa in i vår ändå! så vi håller tummarna och hoppas på det bästa.

gillar ju egentligen inte min skola så värst mycket, men just för att jag kan få stipendium som betalar alla 4 år genom topikprovet gör så att jag typ inte känner för att söka till någon annan skola då jag måste söka deras egna stipendium osv jobbigt jobbigt jobbigt plus gillar området jag bor i trots att det är fullt med kineser (orkar mest inte flytta nånstans)


Logga in för att kommentera