bharc26s blogg
Kille, 29 år. Bor i Arvidsjaur, Norrbottens län. Är offline

Senaste inläggen
ask.fm14 augusti 2013 kl. 20:59
Mardrömmarna fortsätter..
14 augusti 2013 kl. 20:57
www.kamrat.com
9 augusti 2013 kl. 16:21
Flumheden, musik och livet suger
9 augusti 2013 kl. 16:19
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Arvid Carlsson Civilstatus: LetarLäggning: Straight
Intresse: Sex
Bor: Själv
Politik: Inte valt
Dricker: Te
Musikstil: Allt
Klädstil: Indie
Medlem sedan: 2010-12-13
Event
bharc26 har inte lagt till några event än.
Flumheden, musik och livet suger
Det här med att blogga är inte det jag gör men märkte nu att jag hade skrivt massa random saker här förr, tog dock bort dem nu, så varför inte börja skriva igen? Ni vet, för att få ut lite saker jag har på hjärtat som jag vill annat folk ska veta, inte för att tycka synd eller så utan för att jag mår bättre av de. Makes sense? Okej, bra!
Tänkte börja med att säga att jag är i Flurheden, Älvsbyn aka Flumheden där jag är med kassfantasi och nördar framför datorn, mest för att hon inte tycker de finns så mycket att göra här, för det är ju tydligen såååå tråkigt i "skogen", långt utanför civilisationen. Men vi har kul ändå :) (no homo) wtf?
Musiken rullar på och är i princip klar med alla förberedelser för mitt album/EP "Abandonen Playground". Har bara lite problem med vilken utav låtarna jag ska släppa som singel och göra musikvideo till. Antingen blir de "Abandoned Playground", "Is This The End of Me", "Set To Make You Smile" eller "Light Up My World".
Livet suger väl inte men det är inte helt okej heller.. många saker har hänt i år som har varit RIKTIGT jobbigt för mig, men jag hoppas bara allt löser sig då jag börjar om skolan, får in mina gamla rutiner, musiken och gå på gym 5 dagar i veckan!
Jag gick just ur ett 2½års långt förhållande och utnyttjat folk(vilket jag inte är stolt över)
Men de finns 2 saker som verkligen suger lusten och allting ur min kropp just nu. -
- Igår tänkte jag på hur min uppväxt har varit och så tänker jag på de sakerna jag inte gjorde.. att bli misshandlad är väl ingen ska behöva stå ut med men att jag inte gjorde någonting eller att ingen annan i min närhet gjorde någonting.. det gör ont.
Varför var jag inte starkare på den tiden? Varför sa jag aldrig ifrån när någon började jävlas..
De är inte själva tanken som gör ont.. utan de är att se skillnaden, jag är mer självsäker nu men ändå så är jag inte samma gamla, galna, snälla kille som förr.
Den andra saken som gör ont är .. ja, kärlek.. eller whatever. Jag har svårt att lita på tjejer för jag har blivit utnyttjad och playad förr.. jag, som bara försöker göra allt rätt, även om de känns som att jag gör rätt just nu så kan jag ändå må dåligt över t.ex. att en tjej jag kanske är med eller gillar kollar på andra killars profiler på emocore eller liknande sidor, när jag drygar för mycket känns de som att jag gör fel och sårar någon sedan så kan jag inte ta de där stegen .. de där lilla steget, rörelsen.. för att kunna gå in i ett förhållande för jag litar inte på tjejer, visst dom är underbara och helt perfekta ibland men ändå så lömska och elaka..
Det jag önskar är att ha någon som förstår mig och vad jag har gått igenom! Någon som kallar mig snygg, söt, cool whatever.. jag kommer alltid finnas där för folk som behöver.. men vilka finns egentligen där för mig...?