TampeeeePUNCHs blogg
Kille, 30 år. Bor i Uppsala, Uppsala län. Är offline

Senaste inläggen
Ta hand om min ekonomi pls30 mars 2017 kl. 23:11
Nu blir det till att klara sig själv
13 februari 2017 kl. 02:00
Btw
27 november 2016 kl. 05:14
Alkohol och ångest dämpande.
1 oktober 2015 kl. 14:49
Russians. Wtf r u guise doin
16 augusti 2015 kl. 00:46
C:::::::
20 oktober 2014 kl. 07:28
No, please
23 juni 2014 kl. 02:08
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Fuck off :---) Civilstatus: EnsamLäggning: Straight
Intresse: Äta
Bor: Inte valt
Politik: Pirat
Dricker: Allt flytande
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Lolita
Medlem sedan: 2014-02-08
Event
TampeeeePUNCH har inte lagt till några event än.
Alkohol och ångest dämpande.
Time to bust a nut on the blog, mf's.
Känner att det är dags att försöka skriva av sig lite, efter ett rimligt intag av alkohol och ångest dämpande i "lagom" mängder.
So here goes nothing;
Livet, att må bra och kvinnor. Jävligt svåra grejer, right? Eller kanske bara är jag som är dålig?.. Prolly... Menmen. Alltså, jag förstår mig inte riktigt på vissa saker. Typ som när;
Man har ett förhållande som tar slut på grund av att man, i egenskap av partner, är dålig på att kommunicera. I can accept and understand that. Sure. Men sen säger båda att man ska få en chans att jobba på problemet ifråga och sedan försöka igen. Nice! Right? Men sen blir det massa jidder, och det hela löser sig efter ett stort fuck-ass bråk där det slutar med att den kvinnliga parten sitter och skriker på en om att man MÅSTE få ihop sitt skit, för att det enda hon vill är att kunna vara med en och må bra. Ännu mer nice! Big indications that this might turn out good! Right? Men sen går det ett tag, kvinnfolket åker på en fest, sen får man höra att hon strulat runt med en grabb som hon tidigare suttit och predikat om att hon inte tycker om speciellt mycket över huvud taget. Lite mindre nice! Sen går det ett tag, och allt verkar vara påväg att lösa sig. Men sen försvinner kvinnan igen, fast denna gång till Turkiet på en två veckors semester. Aja, w/e, i trust her to not do something that might risk our attempt att fixing our relationship. Hon kommer tillbaks till Sverige, och då får man reda på att hon strulat runt med någon random och bara några timmar tidigare helt okänd grabb där, som hon dessutom tydligen bott hemma hos under sagda två veckor. Lel, the fuck is this bullshit, right? MEN, hon har inte legat med honom. Av en enkel anledning. "FÖR ATT HAN BOR I TURKIET!" Det var tydligen den ENDA anledningen till att inget mer än strul hände. Dessutom så var dom ut på typ "dejter" nästan varje dag. För grabben har cash. I mängder. Han är 27 bast. Och här sitter jag och har misslyckats med, kort sammanfattat, nästan allt i livets arena, broke and shitty. Klart man känner sig lite.. Hotad? Men det är tydligen en dödssynd enligt en viss person. Då är man omogen och dum.
Now, jag vet att jag inte kan säga "Neeej du får fan inte hålla på med någon annan", då vi inte är tillsammans längre. I know that. Men när båda gått med på att göra allt för att laga vårat förhållande istället för att bara ge upp på det, så blir man lite fundersam över ovanstående ageranden.
Vad fan är det som händer. Någon som förstår sig på detta? För jag gör det då fan inte.