Sobielishes blogg



Kille, 35 år. Bor i Sundsvall, Västernorrlands län. Är offline

Ingen bild på Sobielishes

Senaste inläggen

Terminator
6 juni 2014 kl. 22:54
Zombie apocalypse
6 juni 2014 kl. 22:30
Mardröm
5 juni 2014 kl. 03:24
Justin Bieber & One direction
1 juni 2014 kl. 20:08
A Million Ways to Die In The West
29 maj 2014 kl. 23:41
En av tjejernas största lögner
19 maj 2014 kl. 17:23
ESC Österrike
13 maj 2014 kl. 10:52
Idioter + fetton
10 april 2014 kl. 23:35
"Talang" Sverige
3 mars 2014 kl. 21:16
Top Model
24 februari 2014 kl. 20:04
Visa alla

Fakta

Civilstatus: Singel
Läggning: Straight
Intresse: TV/Film
Bor: Själv
Politik: Inte valt
Dricker: Läsk
Musikstil: Punkrock
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2008-10-10

Event

Sobielishes har inte lagt till några event än.

Mardröm

Fan va jag hatar då man har en mardröm, liksom jag blir inte rädd av skräckfilmer och sånt. Jag behöver inte ens ha kollat på en sådan för att få en sådan jävla psycho dröm, känns som om mina drömmar går över gränsen för vad som anses vara normalt för en mardröm. Fick en sådan nu och jag känner bara att "ne kanske bästa att vara vaken en tag" för somnar jag om direkt så går jag direkt tillbaka in i drömmen är det bara jag som har det problemet?

Alltså att då man somna om att man hamnar där man vakna upp ur drömmen? Sjukt störande, varför kan det inte vara så med en sexdröm? För drömmer man om sex och det då det blir intressant då vaknar man och man kan aldrig börja drömma om det igen som med en mardröm.

Kan det vara så att efter typ 15 år av att titta på skräck och liknande filmer att det är därför mina mardrömmar är så sjukt störda? Typ att jag har kollat på sånt för mycket och för länge så min hjärna går över gränsen för vad som ska vara en normal mardröm?


Logga in för att kommentera