SkyPirateJacks blogg
Kille, 28 år. Bor i Solna, Stockholms län. Är offline

Senaste inläggen
Otaku Café2 oktober 2012 kl. 20:21
Seremedy, svimningsanfall, heliga vattenflaskor & kakor
5 augusti 2012 kl. 21:09
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Jack Civilstatus: UpptagenLäggning: Bisexuell
Intresse: Teckna
Bor: Kartong
Politik: Pirat
Dricker: Te
Musikstil: J-rock
Klädstil: Blandat
Medlem sedan: 2011-10-19
Event
SkyPirateJack har inte lagt till några event än.
Seremedy, svimningsanfall, heliga vattenflaskor & kakor
Ohh... Gårdagen. Totalt. Fucking. Underbar. Det var inte klokt hur härligt det var på Seremedys konsert. Jag åkte till Jonna och träffade henne någon gång runt halv ett,, och hon kom springande, nyfixad och hur adorable som helst. I sin nya klänning och allt <3
Vi gick hem till henne, där hennes pappa och bror gjorde kakor med apor (GODIS) och annat godis i, som vi sen fick med oss när vi skulle till konserten. Och hon fick klä upp mig i Lolita, och jag kände mig som en liten docka. Saknade skjorta och byxor efter ett tag... men det var kul!
Vi mötte upp Mando i slussen, och Tora kom när vi var vid fryshuset. Träffades några kompisar, vilket var awesome~
Vi väntade, och när allt tillslut började var det bara underbart och GWAHGWAHGWAH. Stod och typ dog lite. Mot slutet svimmade jag, och folk flockades runt mig kändes det som Q__Q kan bero på den tighta kjolen jag fick dra upp. BROLITA. Typ.
Men sen åt jag kakor och blev frisk c:
Vi gick in en sista gång, när de höll på med ballonger och kastade vattenflaskor... OCH GUDARNA VAR MED MIG. Yohios vattenflaska kom flygande i våran riktning, Jonna lyfter handen, den träffar hennes hand och flyger in i folkgruppen framför oss. JAG SLÄNGER MIG FRAM XDD And now it's our baby <3
Underbar, underbar dag, kväll och natt <3