Blueberry_qucakes blogg



Tjej, 26 år. Bor i Mariefred, Södermanlands län. Är offline

Blueberry_qucake

Senaste inläggen

Som vanligt.
9 december 2014 kl. 22:41
Helgen :'D
8 december 2014 kl. 19:02
Rubrik?
4 december 2014 kl. 21:14
TONIGHTSMSOMAMMAPAPPAOSV
4 december 2014 kl. 03:28
Bevakare.. :P
3 december 2014 kl. 22:33
Done.
3 december 2014 kl. 02:16
Den tjejen asså .-.
3 december 2014 kl. 02:04
ehsrgtjrshgbres
2 december 2014 kl. 22:26
Karin (Y)(Y)(Y)
2 december 2014 kl. 16:31
WOHO!! :'D
1 december 2014 kl. 19:16
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Hanna Civilstatus: Letar
Läggning: Bisexuell
Intresse: Poesi
Bor: I skogen
Politik: Feminist
Dricker: Alkohol
Musikstil: Allt
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2014-09-04

Event

Blueberry_qucake har inte lagt till några event än.

Den tjejen asså .-.

A smet ut inatt igen, hon kom hem idag från sin avvikelse från i söndags natt..
Och hon smet ut för några timmar sen igen .-.
Jag har umgåtts med O hela natten, men nu gick han in för att sova.. Och jag kan inte riktigt sova än så jag tänkte, varför inte ett lagom långt inlägg till hahah?
Jag kan A:s lösen till fb, så när hon hade dragit gick jag in på henne fb, och läste konversationen med mannen hon hade skrivit med.. De började skriva den 11 november, och det ända dom har snackat om är att han har gräs och kan bjuda henne, att han bor i Hallstahammar, inte alls långt ifrån Kolbäck.. Hon känner inte honom men han erbjöd gräs, att de kunde chilla ensamma i hans, tydligen, tomma lägenhet.. Och att han hämtar och kör henne tillbaka.. Jag kollade hans profil, han hade inte fyllt i sin ålder, men han såg rätt gammal ut, eller tja, FÖR gammal ut..
Jag skulle gissa på 25-30 kanske?? Jag blir ju såklart sjukt orolig.. Hon skrev en massa hjärtan och pussmunnar till honom, hon känner honom inte ens och han erbjuder gräs, lägenhet och skjuts.. Hon har SKRIVIT med honom några veckor.. Knappt.. Och hon går med på allt det.. Bara för att hon vill komma bort, och få röka på.. Dumma jävel .-.
Hon kom tillbaka idag och blir troligtvis fortfarande inte LVU:ad.. Helt sjukt.. Men hon drar igen samma natt? Den tjejen vandrar på skör tråd .-.
Jag kan inte sova, som sagt, och trots medicinen så har det ändå gått några timmar och jag känner av lite ångest.. Av någon anledning började jag och O prata om N (pappas frus son) som har gjort idiotiska saker mot mig.. Så jag tänker väl lite på sånt nu .-.
Och jag tror dessutom på det övernaturliga, och det kan hända saker i mitt rum här ibland, så jag blir lite nojig över det..

Dessutom lämnade inte jag in mobilen igår kväll, så jag satte larm var tionde minut + snooze i ÖVER en timma.. För att kunna komma upp till skolan idag, men jag lyckades ju inte.. MEN, nu lämnade jag in mobilen, utan att ha stängt av alarmen (glömde nämligen),så den kommer larma hela tiden imorrn bitti.. Och Micke (personal) som inte kan koden, kan inte stänga av alarmen heller.. Det kommer kaos:a.. Så jag funderar på att knacka på, be om medicin och sedan förklara alarmet så att jag kan stänga av det, för hans skull.. Sedan "råka" nämna att A dragit ut igen.. Och sedan be honom att ljuga å säga att han skulle hämta ett glas vatten i köket då han såg att hennes dörr stod på glänt med tänd lampa, efter att jag varit där inne och glömt släcka å stänga dörren efter mig, då jag gått in för att kolla efter min dator som hon lånade precis innan hon drog iväg.. Och då när han skulle kolla in, var hon inte där.. End of story :P

Tja, hon kan bli sur över att jag "råkade" glömma släcka och stänga.. MEN det är ju trots allt hennes val om hon vill dra, och jag tror inte hon kommer tillbaka förrän de redan kommit på henne, då måste hon komma inom några timmar, vilket jag faktiskt tvivlar på hahah.. Så hon blir nog inte sur på mig.. Och hursomhelst bryr jag mig inte heller hhaha.

Aja, nu ska jag gå till Micke, vi hörs imorrn. Puss, hejdå. //Qucake


Logga in för att kommentera