Jag är ett jävla svin, jag vet... Vad ska jag göra åt saken? Jag försöker bättra på mig, få en bättre syn på andra människor. Men de vägrar att förstå, ska det verkligen gå så långt till den punkt då man inte pallar mer? Min fråga jag har, är jag värd att ha vänner? Är jag värd att leva mitt liv... ?
Välkommen i klubben, tror mig du inte den enda med detta dilemmat,
Själv tycker jag att jag inte är värd dom vännerna eller det liv jag har, med tanke på allt äckligt skit jag gjort.
Shit happends.
Alla gör misstag, det är dock ens eget val att lära sig utav dom.
Alla är värt något, det kanske inte känns så ibland men det är klart att du förtjänar dom vännerna och det livet du har.
du kan ju inte göra mer än ditt bästa. Så länge du försöker, om ingen ser att du försöker och gör ditt bästa så e dom bara inte rätt personer. Då man hittar nya människor o nya kompisar som faktiskt uppskattar en. Ingen kan säga att nån annan inte är värd att ha vänner eller leva, du ska inte heller fråga dig sj de, de e bara löjligt, alla förtjänar vänner o alla förtjänar att leva. Vänner kommer o går, man lär sig av alla sina misstag o man blir en bättre person i slutändan.