Sekunden jag såg det underrättade jag Crew
Kontot har inte gjort något annat offentligt än att lägga till folk, enda blogginlägget är ett kontaktförsök med uppgifter till andra sidor, inviten är av sexuell karaktär.
Personen går dessutom in i en grupp som handlar om firandet av ett par och styrkan i den relationen för att försöka nå ut i vad som objektivt måste ses som ett försök till att ragga.
Vi admins/crew kallar dessa, kanske osmakligt och oprofessionellt bit nonetheless, för fittfiskare. Och dom blir automatiskt avstängda och spärrade från EC. Det framgår tydligt att deras enda intention är att på användares bekostnad försök få till sig sexuell kontakt, bryskt, omgående och opersonligt.
Man får hitta kärleken på EC, det är minst halva glädjen.
Man får hitta sex partners här också.
Men man får inte söka upp personer för att mer eller mindre indirekt fråga sig till sånt, det är obehagligt.
jag har verkligen inte sagt att de e ok vännen! jag bara skrev att de blev väldigt mkt i en veva mot en person :O
jag förstår, o hoppas du förstod mig i en bit med :D
literally första regeln under EC's regellista:
"Sidan får inte användas för sk. knullkontakt eller liknande där killar frågar okända tjejer i överflöd om kik, facebook, telefonnummer eller snarlik verksamhet."
och sen att han går med i en grupp TILLÄGNAD ETT FANTASTISKT PAR och söker kk/tjejer HÄR -- hur tycker du det är okej? och ja, det är hans eget val. gör det inte på något sätt mer okej. och inte heller är det en "vanlig fråga" för vi vet vad han letar efter. vill inte ta upp mer plats här men lägg av att försvara killen. han har ingen rätt att leta kk i den här gruppen eller på EC öht.
jag frågar i princip er alla :)
men aa, menar lät rätt besatt att alla börjar skriva dåligt om en person som bara frågade en vanlig fråga :P
att han skrev annat som e i sin egna profil eller snapchat e ju för dom som kollar in den x)
lixom...hans egna val o sen att alla bara går på honom x)
menar inget ont alls! utan bara blev så mkt i en veva :P