För oss som har ätstörningar

För alla som har elr har haft ätstörningar.

Diskutera För oss som har ätstörningar


OneMileWish Kille, 34 år

jag äter så jag går upp, när jag ser det slutar jag äta så jag går ner igen. när jag gått ner lite och allt lugnat sig börjar jag sakta äta igen, tills jag äter så mycke så jag går upp... så håller det på så..

OneMileWish Kille, 34 år

verkar vara lite upp och ner för mig med :/

OneMileWish Kille, 34 år

SpaceCupCakes: haha ja :DD
för övrigt börjar det gå lite bättre för mig med maten ^^

OneMileWish Kille, 34 år

SpaceCupCakes: Mm, jag förstår hur du menar. tror inte riktigt dom tänker sig för vad dom ger sig in på och följderna av det. båda skära och ätstörningar förstör ju kroppen på sitt sätt, och man kan dö av båda två

OneMileWish Kille, 34 år

SpaceCupCakes: Finns väl en form av uppmärksamhet i det, precis som med skära. kanske inte lika intensiv och synlig, men den finns där.

Sarilfia Tjej, 29 år

Screamin: Ja det är så jävla sant alltså. huvva hemskt! modeller ska inte finnas :( fast dem har det ungefär som oss ätstörda! :(

Sarilfia Tjej, 29 år

PungKyss: Jag försöker! :( jätte svårt men jag försöker!
Tryckt i mig en pizza idag, ångest o sedan toan :( XD

Sarilfia Tjej, 29 år

PungKyss: Vad bra! Jätte duktigt!
Jag blir glad:)
Aw vad tråkigt :(
jag känner igen mig i dig lite grann jag har nämnligen anorexia så...

Sarilfia Tjej, 29 år

PungKyss: snälla ät!
Jag vet att det är jätte svårt, jag vill bara ditt bästa, så du inte hamnar i anorexia, det är ett helvette!
Jag vill att du ska må bra ):