shirogos blogg
Kille, 33 år. Bor i Höganäs, Skåne län. Är offline

Senaste inläggen
Instinkt: att passa in eller vara ett freak24 februari 2015 kl. 01:19
Känner ni av januari?
13 januari 2015 kl. 20:54
Tips på "roliga" ormar
13 januari 2015 kl. 20:49
Ska män ha skäggväxt?
13 januari 2015 kl. 03:12
En tjejs synvinkel
18 december 2014 kl. 01:22
Börja inte lista dina synder
17 december 2014 kl. 03:22
Kan man stuka/stäcka tungan?
17 december 2014 kl. 02:21
Alla sover... eller ja inte rikigt apparently
9 december 2014 kl. 04:27
Svart för att sörja SDs roll som vågmästare
15 september 2014 kl. 14:36
Emocore läggs ned?
17 januari 2014 kl. 14:57
Visa alla
Fakta
Riktigt namn: Shiro Civilstatus: FörlovadLäggning: Inte valt
Intresse: Kreativitet
Bor: Själv
Politik: Hemligt
Dricker: Milkshake
Musikstil: Allt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2013-03-26
Hugga ved för en dag och välj ngt intressant
Innan jag flyttade in till stan brukade jag alltid hugga veden över sommarn. Nu gick hans rygg så jag fick hem och göra det över en dag.
Ajaj, har blåsor i händerna! Aja så länge ja kan hålla i en gitarr är det väl ok.
Över till ett annat ämne. Jag är förbryllad över människors behov av att berätta för andra människor om ämnen dem uppenbart finner totalt ointressanta. Har suttit och mmm:at nu i en halvtimma under ett samtal om kvinnornas fotbollsEM. Jag bryr mig inte om vanliga VM ännu mindre EM. Men folk gör så hela tiden och ja förstår inte, varför inte välja ett ämne där det kan finnas något sorts utbyte om man nu ska prata? XD
Jag tycker det är jätte viktigt att försöka känna av den andre personen, har denne tid? är denne intresserad? för att den ska slippa vara oförskämd.
I det här fallet höll ja dessutom på något annat och tillslut gick det inte att försöka demonstrativt begrava huvudet i datorn utan ja sa det rakt ut. "Jag håller på med något annat".
Två veckor kvar till piercing! Vad ska ja välja?? Lutar lite åt snake bite stavar