darkunicornpowers blogg



Tjej, 28 år. Bor i Forshaga, Värmlands län. Är offline

darkunicornpower

Senaste inläggen

shit happens.
18 mars 2014 kl. 01:12
tidsfördriv
21 februari 2014 kl. 01:41
kaos..
6 februari 2014 kl. 02:17
tired shit.
13 januari 2014 kl. 05:58
nyår :3
3 januari 2014 kl. 16:29
randomshit#
23 december 2013 kl. 16:28
klappkanon!
30 oktober 2013 kl. 11:12
road? nej.
16 oktober 2013 kl. 13:05
värdelöst.
13 oktober 2013 kl. 03:39
fuck*
11 oktober 2013 kl. 21:29
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: joanna Civilstatus: Singel
Läggning: Bisexuell
Intresse: Musik
Bor: Kartong
Politik: Politik?
Dricker: Alkohol
Musikstil: Allt
Klädstil: Svart
Medlem sedan: 2011-11-18

Event

darkunicornpower har inte lagt till några event än.

vad är rätt och vad är fel!?

jag har en sån konstig känsla i kroppen.. som gör mig så sjukt frustrerad, stressad och nedstämd. Idag är en sån där dag då jag hatar mig själv och min kropp. det känns som om allting står stilla. och det stressar mig . jag känner mig liksom instängd, nästan hindrad från att leva mitt eget liv.

imorgon är antagligen en ganska viktig dag. säger mycket om hur mitt fortsatta betyg ska se ut. För samtidigt som det känns skrämmande så vill jag framåt. Jag vill så mycket.. och jag vill NU. jag vill inte vänta..

Någon som känner igen dessa känslor? Av att vilja göra mer - våga mer.. Men inte riktigt veta om man ska våga med anledning av att man inte vet om det man redan gör är tillräckligt ?!


Logga in för att kommentera
UN1CORN Tjej, 28 år

joanna, butthead..
jag tror du behöver släppa dramat ett tag.. med gullefjun o dom.
gör inget åt det, bara gå iväg från det, bete dej som om allt var normalt.
koncentrera dej på ditt mål, vad du vill med DITT liv, alla du snacka med måste inte vara en del av din framtid, vem vet, kanske inte ens jag är det. men sålänge du mår bra med det så ska du skita i vad andra tycker.
du är fett fin, låt ingen få dej tro motsatsen.

darkunicornpower Tjej, 28 år

batman!
du är för go, vet du det? älskar att du finns i mitt liv ! jag ska försöka... ja lovar.
men du? är det normalt att bli så stressad så man kliar sönder ansiktet och tappar stora tussar med hår? jag börjar bli riktigt rädd just nu.. det är du som är fin! jag är mest en i mängden som försöker passa in.. du utstrålar skönhet ska du veta! du är speciell.