OnlyOneJeffas blogg



Tjej, 30 år. Bor i Örnsköldsvik, Västernorrlands län. Är offline

OnlyOneJeffa

Senaste inläggen

Losing My Disguice
23 augusti 2015 kl. 21:04
Då drömmarna är bättre.
15 mars 2015 kl. 18:38
Give it the finger and be done with it!
7 februari 2015 kl. 12:39
Steam...
31 januari 2015 kl. 17:00
Då en sak börjar jävlas, ska allt annat apa efter.
9 oktober 2014 kl. 23:19
People, what are you doing? People, STHAAAP!
7 oktober 2014 kl. 14:11
10 bra låtar (inte nödvändigtvis i den ordningen)
28 september 2014 kl. 20:12
Ta itu med dina problem.
9 september 2014 kl. 09:46
Orättivisa
28 augusti 2014 kl. 13:37
Mina fötter.
24 augusti 2014 kl. 20:21
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Jennifer Civilstatus: Upptagen
Läggning: Inte valt
Intresse: Nörda
Bor: Med någon
Politik: Pirat
Dricker: Diverse
Musikstil: Allt
Klädstil: Hårdrock
Medlem sedan: 2013-12-28

Event

OnlyOneJeffa har inte lagt till några event än.

Inte bara jag som är sur på mig.





Underbart! Får en känsla av att min styvfarsa inte tycker om mig så mycket.. Visst han säger att han bryr sig om mig och oroar sig och allt det där.. Men om jag inte har ett leende på läpparna och beter mig felfritt och som HAN vill så blir han förbannad och sur på mig. Även fast han säger att han inte förväntar sig att jag ska vara perfekt så blir han skitförbannad om jag så mycket som ser arg ut. Dubbelmoral här någonstans kanske?
Jag är inte stolt över mig själv, tycker inte direkt om det liv jag lever just nu. Vill förändras till det bättre, vill skaffa mig ett jobb, tjäna pengar och flytta hemifrån. Men det är inte så enkelt. Visst, om jag frågade vem som helst så skulle de säga att nästan vilket jobb som helst är bra, man får pengar av det och man har någonting att göra på dagarna. Om jag tänker på det viset så håller jag faktiskt med dem. Men alla människor är inte lika dan. Alla kan inte låtsas som att allt är okej när det inte är det. Är det inte mitt liv som jag lever? Vill jag inte ha ett jobb som jag faktiskt har tillräckligt motivation att kliva upp till?
Det fanns en anledning till att jag hoppade av skolan. Till att min frånvaro var mer än 10%. Jag hade ingen motivation. Den hade försvunnit..
Livet är inte enkelt. Man måste göra det som inte är kul ibland för att klara sig. Är väl medveten om allt det där. Inser allvaret. Men det betyder inte att jag måste tycka om det. Kan folk inte bara acceptera det? Jag vill göra det jag vill. Önskar folk kunde sluta försöka övertala mig hela tiden.


<body style="background:url(http://i206.photobucket.com/albums/bb29/kim4frankie/contact%20tables/dance.jpg?t=1192718225) no-repeat fixed; background-size:100%; background-color:#000;">




Logga in för att kommentera
bullensover Kille, 34 år

Håller med, min motivation e också åt helvete. Tycker vi ska gå o ta en glass^-^<3

OnlyOneJeffa Tjej, 30 år

Ja! :)