Endigos blogg



Tjej, 33 år. Bor i Stockholm, Stockholms län. Är offline och var senast aktiv: 19 april kl. 06:13

Endigo

Senaste inläggen

hej hej
3 juni 2024 kl. 17:31
släppte ny låt 'ALL STAR'
24 januari 2024 kl. 16:47
pink n plastic <3
29 december 2023 kl. 21:56
hej hej selfie
21 december 2023 kl. 23:01
Casual Monday dollness
18 december 2023 kl. 19:11
ÄLSKAR <3
16 december 2023 kl. 22:16
Addicted to pink
13 december 2023 kl. 22:59
hej hej :*
9 december 2023 kl. 22:35
Intervjuad i Rockbladet!
4 december 2023 kl. 22:25
byggde en studio
1 december 2023 kl. 13:06
Visa alla

Fakta

Civilstatus: Kär
Läggning: Bisexuell
Intresse: Slåss
Bor: Kartong
Politik: Politik?
Dricker: Slush
Musikstil: J-rock
Klädstil: Lolita
Medlem sedan: 2010-05-18

Event

Endigo har inte lagt till några event än.

ENDIGO ROCK FESTIVAL

Ni som läst inlägget jag skrev igår, det slutar inte där. :c Blev väckt idag av en i campingen som (såklart) skrek "ENDIGO ROCK FESTIVAL!!!". Han stod utan tröja och försökte peppa upp mig, och på hans överkropp stod det ritat med tusch "ENDIGO ROCK FESTIVAL". Jag tittar ner och ser att jag innanför tröjan också har ett "ENDIGO ROCK FESTIVAL" skrivet på mig. Gick ut för att se hela mitt camp samt massa folk jag inte kände igen stå och dunka musik utan tröja. Stod samma sak på varenda ens överkropp, "ENDIGO ROCK FESTIVAL". Bra start på dagen!

Det är härifrån det blir riktigt sjukt. Vart jag än går i festivalens enorma campingområde känner folk igen mig. Ser flera oberoende camps där folk har "ENDIGO ROCK FESTIVAL", folk som hälsar på mig konstant. Folk har varit så taggade på vad-jag-nu-än-skapat att de hällt öl och cider på mig flera gånger, bjudit mig på drinkar som ser riktigt dyra ut och jag hänger inte med på någonting längre. Vart jag än går antingen hör eller ser jag "ENDIGO ROCK FESTIVAL". Har fått kommentarer som att jag borde hoppa in och gästa med Black Sabbath och Alice Cooper som headline'ar där i år, folk alltså. :')

Nu till något riktigt jävla skevt innan alkoholen hinner slå till för mycket:
Det går tydligen rykten i campet om att folk ska samla ihop sig och köra "PROJEKT ENDIGO ROCK FESTIVAL". Det går basically ut på att alla ska supa skallen av varandra och sedan storma den största scenen, och tydligen tror folk (om rykten nu stämmer) att jag ska leda detta. Nog för att jag tänkte uppleva festivalen som det vore den sista, men jag kan omöjligt storma en scen. Det här går för långt, jag vet inte vad jag ska göra.

MEN DET BLIR VÄRRE

Minns ni vakten jag skrev om igår? Han som nästan slängde ut mig? Fick nyligen höra av vårt camp (som jag och raiinb0wh0e som tur är inte var på) att HAN VAR DÄR OCH FRÅGADE EFTER MIG. OCH VÄRRE, JAG SÅG NYLIGEN VAKTEN SJÄLV MED EGNA ÖGON RUNT PÅ CAMPINGEN MEDAN HAN PRATAR I EN WALKIE TALKIE.

Samtidigt som jag såg detta kom en person och vrålade ENDIGO ROCK FESTIVAL. Rädd att vakten ska höra sprang jag därifrån, sitter just nu i ett lite mer undangömd område vid sidan av campingen där förhoppningsvis ingen kommer fram och bloggar det här. Jag vet verkligen inte vad jag ska ta mig till med vakten och allting, och borde verkligen försöka stoppa PROJEKT ENDIGO ROCK FESTIVAL. Men som jag skrev i förra inlägget,

YOLO 8))))


Logga in för att kommentera
Commubitch Tjej, 27 år

THIS MAKES MY LIFE
Måste snacka med mina polare och se om de har hört talas om detta ;w;

DATHOMIR Tjej, 25 år

HAHAHAHAHA ALLTSÅ JAG SITTER OCH GRÅTER AV SKRATT

Revyisnotonfire Tjej, 31 år

Hahahahahahaha x'D fan vad skevt xD

NAIRU Tjej, 28 år

Vore jag du hade jag tagit mig därifrån. Typ asap.

Raiu Kille, 26 år

Tänk vilken publicitet du skulle få för overworld om ni stormar sabbath!! Gör du det går nog det från att vara endigo rock festival till endigos vittnen eller nåt religiöst haha.

MyakiSama 35 år

Alltså... wtf, Endigo?

VELVET Tjej, 29 år

Hahaha, kör hårt!

ToraCollita Tjej, 34 år

Men vad har du nu startat och gett dig in i?