CillaScreams blogg
Tjej, 26 år. Bor i Borlänge, Dalarnas län. Är offline

Senaste inläggen
Titel27 juli 2014 kl. 01:13
Förvirrad Tjej
6 juli 2014 kl. 04:24
En Perfekt Röst
16 juni 2014 kl. 16:56
Överlycklig!
5 juni 2014 kl. 18:30
Ny design!
2 juni 2014 kl. 01:36
Titel
1 juni 2014 kl. 02:56
Men gud vad snuskigt!
19 maj 2014 kl. 00:19
Om mig
15 maj 2014 kl. 01:44
Om mig
14 maj 2014 kl. 10:48
#Pedofilvarning!
12 maj 2014 kl. 17:21
Visa alla
Event
CillaScreams har inte lagt till några event än.
Blodet?
Var på vårdcentralen idag, skulle ta blodprov (ett rör) men det ville inte mitt blod. haha aj.
Första sköterskan sa att det nog skulle gå bra, då jag tidigare sagt att jag brukar svimma under blodprov (när det är i armvecket) och att det kan vara svårt att träffa mina blodkärl. Men hon verkade tro att det skulle gå lätt och att jag bara var nervös. Jag lägger mig ner i stolen som hon har lutat tillbaks för att undvika att jag svimmar. Så hon sätter en grej runt min arm och drar åt, sen letar efter ett kärl, sen tvättar hon min arm lite och sen sätter hon in nålen. Vi väntar, väntar och väntar men inget blod. Suck.. hon drar ut nålen. Försök 1 misslyckat!
Hon testar ett annat kärl, vi väntar och väntar. Sen ropar hon på en annan sköterska. Inget blod kommer.. Hon drar ur nålen. Försök 2 misslyckat!
Sköterskorna pratade lite med varandra. Nu ska den andra sköterskan ta blodprov på mig. Hon tar min andra arm sätter grejen runt den och drar åt. Hon tvättar min arm (REN OCH FIN ;)) letar efter ett kärl.. länga! Tillslut så hittar hon ett, hon sätter in nålen, vi väntade. Gissa vad! Det kom blod! :') Hahah gud vad dramatiskt ;)
Nu har jag två små blåmärken på armen där misslyckandena hände. xc
Här får ni en tråkig gif och lite mercedes-benz reklam!