Chris_Plagues blogg



Kille, 28 år. Bor i Bålsta, Uppsala län. Är offline

Chris_Plagues

Senaste inläggen

2016 = turboåret
30 december 2016 kl. 11:43
Amsterdam!
18 november 2016 kl. 13:23
En stor grej som gjort mig lättad
13 november 2016 kl. 21:10
första nyktra helgen på länge
30 oktober 2016 kl. 18:16
gig imorn i uppsala
20 oktober 2016 kl. 19:59
försiktigt med spriten små barn!
11 oktober 2016 kl. 12:15
Cringe
3 oktober 2016 kl. 21:54
Trypofobi?
23 september 2016 kl. 13:58
Kanske har jobb inom kort!
20 september 2016 kl. 22:12
2 år snart
12 september 2016 kl. 12:53
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Chris Civilstatus: Singel
Läggning: Straight
Intresse: Musik
Bor: Själv
Politik: Inte valt
Dricker: Öl
Musikstil: Allt
Klädstil: Inte valt
Medlem sedan: 2012-11-21

Event

Chris_Plagues har inte lagt till några event än.

Angående Seremedys spelning nu på lördag

Whut är detta sant...?
Har hört ryktesvägen att några fans ska köa flera dagar innan samt göra nummersystemet plus ska sätta nummersystem när man väl är inne i arenan via att man bara får stå på en och samma plats..
Asså vafan hur tänker ni egentligen..? HALLÅ... Det är konsert och detta är en show som man bara har chans att se denna gång och ja klart ni kan göra nummersystemet när ni väl köar utanför men tro fan inte ni kan göra det när ni är där inne, Ställ in er på att folk kommer trycka på som fan och förmodligen starta moshpits och crowdsurfa.
För eran säkerhet så rekmenderar jag er små fangirls att ni bör inte stå längst fram om ni inte har styrkan att hålla emot för det slutar bara med att ni svimmar och så måste vakterna bära över er och ni missar typ halva showen och ja då har ni jue slösat pengar i onödan. Cx
Well det lär nog bli bra awesome. :'3
Hoppas ni lärt er något av detta jag skrivit. cx
tack för mig.


Logga in för att kommentera
Zakuro Tjej, 27 år

Inne OCKSÅ? :o Men gosh. .-.

Chris_Plagues Kille, 28 år

meh, no shit.... ._.
vad trodde du? .-.

ETR Kille, 27 år

Kösystemet ska hållas, b.l.a i seikes order och för en tryggare miljö samt förstärkt säkerhet med tanke på att det kommer yngre dit. För att alla inte ska springa på trapporna och avta/minska risker så som skador osv.

Jag tycker absolut man bör respektera detta och tänka på andra än sig själv, så följ det som sägs och var glad och taggad istället fan!

Chris_Plagues Kille, 28 år

hmm frågan är om folk kommer lyssna på detta..
och upp för trapporna så brukar det vara en vakt som säger till en strängt att inte springa upp och gå bakom honom, Men ja eftersom det är över 1000 tusen i publiken så vet man aldrig vad som händer

Zhazli Tjej, 28 år

Asså det jag har hört är att dom ger bara könummer till dom som kommer innan klockan 6 på morgonen samma dag.... ._.

Chris_Plagues Kille, 28 år

Hmm det här verkar skumt.. ._.

Suck_My_Fuck 28 år

swag

Chris_Plagues Kille, 28 år

meh