Bslidors blogg



26 år. Bor i Stockholm, Stockholms län. Är offline

Bslidor

Senaste inläggen

Öppnade precis en butik??
7 april 2016 kl. 12:32
Ledsen
22 mars 2016 kl. 09:49
Nice
16 mars 2016 kl. 08:51
Kan folk fukking sluta
14 mars 2016 kl. 10:33
Kents nya singel
14 mars 2016 kl. 10:13
nu är kent slut
13 mars 2016 kl. 23:07
usch nej
13 mars 2016 kl. 19:44
När en är en besvikelse
11 mars 2016 kl. 11:29
Näää
11 mars 2016 kl. 07:52
prata i telefon i ca 14 timmar
10 mars 2016 kl. 22:13
Visa alla

Fakta

Riktigt namn: Idun Civilstatus: Ensam
Läggning: Inte valt
Intresse: Kreativitet
Bor: I skogen
Politik: Feminist
Dricker: Te
Musikstil: Inte valt
Klädstil: Hippie
Medlem sedan: 2014-08-22

bitter

Idag vaknade jag ca 15 min tidigare än jag brukar, för tänkte äta frukost och hinna med bussen som går 08:41.

Min eyeliner blev bra på första försöket, vilket den typ aldrig blir för jag suger. Och när jag vaknade var jag rätt pigg, för hade inte somnat när mina sömnpiller ville att jag skulle. Om jag somnar genom dem så är jag trött under dagen. Så var stolt.

Tänkte faktiskt strunta i första lektionen då det är naturkunskap, och jag hatar naturlunskap. Men bestämde mig för att gå till den pga ansvarsfull.

MEN, så e jag klar, assnygg, och hittar inte mina nycklar. Jag skulle kunnat ta extranycklarna, men är hos pappa och ska hem till mamma ikväll, så behöver mina hemnycklar till mamma.

Så letar brutalt runt i ca 10 min, kollar i massa väskor, kläder, lådor, golvet, överallt. Sedan ger jag upp och bara "jag kollar i väskan jag packat en gång till. Det är typiskt mitt liv att de skulle ligga där även om jag redan kollat ca 50 gånger". Så kollar och de ligger där. 8)))))

Så har missat 08:41-bussen nu pga hittade ej nycklar. Så nu sitter jag på 08:51-bussen, ashungrig eftersom jag letade nycklar istället för att äta, illamående pga lågt blodsocker och stress, ont i huvudet pga ljudöverkänsling och folk på bussen pratar högt.

Kommer komma sent. Men vi har mackor på skolan så ska göra en innan jag går in på lektionen, eller bara te och macka på rasten. Idk.

Men kul när en försöker men ens förbirring och dåliga minne fukkar upp allt.


Logga in för att kommentera